Dlaczego tak ważne są aplikacje fitness? Przede wszystkim pozwalają nam na trzymanie się planu treningowego, jednocześnie monitorując parametry organizmu w czasie ćwiczeń. Powodują, że nie musimy samodzielnie wymyślać planu treningowego, ani ustalać liczby powtórzeń danych ćwiczeń – program zrobi to wszystko za nas. Oszczędzamy przy tym czas oraz mamy większą mobilizację do ćwiczeń. Aplikacje te odgrywają rolę trenera osobistego.

Najlepsze aplikacje

Aplikacje zawierają w sobie setki ćwiczeń na różne partie ciała. Mało tego, posiadają również ilustracje i opisy, które pomogą nam dobrze wykonać wybrane ćwiczenia. Jedną z niezwykłych aplikacji jest Workout Trainer – jest to aplikacja z kategorii fitness i zdrowie. Zawiera wiele ćwiczeń z komentarzami w wersji audio, przez co trenerzy nie tylko instruują, ale też zachęcają do większego wysiłku. Dobrze znana jest nam aplikacja o nazwie Aerobiczna szóstka Weidera A6W, która pomaga wzmocnić i ukształtować mięśnie brzucha – wystarczy stosować się do harmonogramu ćwiczeń narzuconego przez aplikację. JEFIT Workout Exercise Trainer z kolei rekomenduje się jako osobisty trener w kieszeni każdego. Jest to darmowa aplikacja z dostępem do ponad 1300 ćwiczeń wraz z opisami i animacjami. Co więcej, daje nam również możliwość stworzenia swojego planu treningowego oraz monitoruje statystki i nadzoruje postępy.

Wirtualna siłownia

Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest również Virtuagym Fitness Home & Gym, w której instrukcje pokazywane są w formie animacji 3D. By korzystać z aplikacji musimy założyć konto, które jest w pełni darmowe. Wówczas będziemy mieć dostęp do ponad 800 ćwiczeń i 100 planów treningowych. Program o nazwie 7-minutowe ćwiczenia jest przeznaczony dla osób, które mają mało czasu na ćwiczenia, lecz chcą poprawić swoją sprawność i kondycję – jest on intensywny, aczkolwiek w znakomity sposób poprawia sprawność mięśniowo-oddechową. MyFitnessPal to aplikacja bijąca rekordy popularności. Dedykowana jest dla osób, które przede wszystkim chcą zrzucić zbędne kilogramy. Zawiera w sobie ćwiczenia wzmacniające i kondycyjne oraz pokazuje ilość kalorii w posiłkach. Trening pośladków to aplikacja dla wszystkich, którzy marzą o jędrnych, podniesionych pośladkach – program jest całkowicie darmowy i dostępny w polskiej wersji językowej.

Categories:

Tags: