Początki są najtrudniejsze. Najważniejsze, by wytrwać przy postanowieniu uczęszczania na siłownię. Resztę informacji możemy zdobyć od znajomych, którzy już regularnie ćwiczą lub z takich poradników jak ten.

Bądź cierpliwy

Zapisując się na siłownię już mamy wizję jak chcemy wyglądać w przyszłości. Zanim to się stanie wylejemy litry potu i spędzimy wiele godzin na siłowni. By osiągnąć ten cel trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Najlepszym przyjacielem na siłowni jest systematyczność, odpowiednia technika, plan ćwiczeń, dieta, a także wiedza.

Pierwszy miesiąc warto poświęcić na naukę odpowiedniej techniki. Źle wykonywane ćwiczenia nie przyniosą spodziewanego rezultatu, a obniżą znacząco naszą motywację i mogą stać się przyczyną kontuzji. Odpowiedniej techniki może nauczyć nas doświadczony znajomy lub trener personalny. Warto pamiętać o stabilizacji i odpowiednim oddychaniu.

Ustal cel

By osiągnąć dany cel trzeba go najpierw ustalić, to proste. Dzięki temu motywacja do działania i systematyczność jest większa. Można ustalić za cel spalanie tkanki tłuszczowej, zrzucenie konkretnej liczby kilogramów, czy zwiększenia masy mięśniowej. Do tego warto ustalić plan żywieniowy.

Regeneruj organizm

Mięśnie, by rosnąć muszą odpoczywać – nie urosną, jeśli bez przerwy będziemy je trenować. Podczas odpoczynku tkanka mięśniowa nabiera masy i siły. Odpoczynek powinien trwać około 48 godzin.

Rozgrzewaj się

Przed każdym treningiem trzeba mięśnie rozgrzewać. Na rozgrzewkę warto poświęcić około 30 – 45 minut. Na początek może to być szybki spacer, następnie bieganie lub rowerek. Na koniec można wykonywać ćwiczenia na całe ciało i rozciąganie. Należy pamiętać, żeby nie rozciągać się statycznie przed właściwym treningiem, gdyż zmniejsza to siłę mięśni.

Pij wodę

W trakcie treningu traci się bardzo dużo wody. Odwodnienie może powodować spadek koncentracji, wydolności i ogólny spadek sił. Dobrą metodą jest picie wody małymi łykami, ale częściej. Można także wspomagać się elektrolitami lub napojami izotonicznymi.

Notuj wyniki

Nie ma lepszej motywacji, jak obserwowanie efektów swojego wysiłku. Zapisywanie wagi ciała oraz obwodów jest na to najlepszym sposobem. Gdy ćwiczymy w profesjonalnej siłowni możemy także drukować informacje o zawartości tkanki tłuszczowe, czy mięśniowej.

Categories:

Tags: