Czy tak naprawdę potrzebny jest nam odpowiedni, wyszukany strój do uprawiania fitnessu? Czy nie wystarczą nam wygodne dresy i obojętne jaki t-shirt? Profesjonalne ubranie nie jest nam niezbędne, natomiast znacznie poprawia komfort ćwiczeń. Obecnie w sklepach sportowych znajdziemy bogaty wybór odzieży dedykowany właśnie do fitnessu. Różnorodność asortymentu oznacza, że ławo możemy się w tym wszystkim pogubić. Jak zatem znaleźć strój dla siebie, dobrany odpowiednio do sylwetki?

Biustonosz sportowy

Podstawą do osiągnięcia pełnego komfortu podczas ćwiczeń jest oczywiście sportowy stanik. Przy wyborze stroju na fitness często o nim zapominamy, co stanowi nie mały błąd. Źle dobrany może w dotkliwy sposób zmniejszyć swobodę wykonywania ruchów. Już nie mówiąc o tym, że podczas ruchów ciała, piersi narażone są na wstrząsy i otarcia, co może zmniejszyć ich jędrność i sprawić nie mały ból. Co musi posiadać taki stanik, a czego mieć nie powinien? Oczywista sprawa jest rezygnacja z fiszbin – biustonosz musi być elastyczny, musi dopasowywać się idealnie do ciała, przy jednoczesnym podtrzymywaniu biustu w taki sposób, aby był on na swoim miejscu nawet przy gwałtownych, niepohamowanych ruchach. Co więcej powinien posiadać gumkę pod biustem, która ściśle przylega do ciała oraz szerokie ramiączka. Co najważniejsze stanik sportowy powinien być wykonany z przewiewnego i odpornego na rozciąganie materiału.

Pozostałe części sportowej garderoby

Kolejnym z elementów fitness stroju są: top i spodnie. Do tego zaleca się wybór odzieży termicznej, czyi inaczej termoaktywnej – ubrań wykonanych z materiałów innowacyjnych technologii, ułatwiających oddychanie skóry, i które są bardziej wytrzymałe i odporne na rozciąganie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeśli chodzi o spodnie najlepiej wybrać legginsy lub spodnie lekko rozszerzane u dołu – powinny mieć odpowiednią długość. Zrezygnujmy z tzw. biodrówek, gdyż podczas ćwiczeń mogą nam się zsuwać i odsłaniać pewne części ciała. Co jeśli chodzi o modę? Nie powinniśmy rezygnować z modnych ubrań sportowych, ponieważ pozwala nam ono poczuć się lepiej i zwiększa motywację do treningu. Jeżeli borykamy się z nadwaga lub zaczynamy swoją przygodę z treningami, nie musimy ubierać ciasnych ubrań – wkładajmy luźniejsze topy lub spodnie o prostym kroju, a także unikajmy jaskrawych kolorów, które często optycznie powiększają sylwetkę.

Categories:

Tags: