Uprawiając sport, czy uczęszczając na zajęcia fitness, czy siłownię musimy mieć strój sportowy. Pozwala on na swobodne ćwiczenie, nie krępując ruchów. Jeżeli dopiero zaczynasz trenować lub nie planujesz brania udziału w zawodach specjalistyczna odzież nie jest Ci potrzebna.

Przede wszystkim wygoda

Podstawową funkcją każdego ubrania sportowego jest zapewnienie komfortu podczas ćwiczeń. Czy to na siłowni, czy podczas zajęć fitness użytkownik powinien czuć się komfortowo. Ubranie nie może krępować ruchów i uniemożliwiać wykonywania ćwiczeń. Można wybrać ubrania dopasowane do ciała lub te luźniejsze. Najlepsze są ubrania termoaktywne, które pozwalają skórze oddychać i dobrze odprowadzają pot.

Bielizna sportowa

Bielizna sportowa jest niezwykle ważnym elementem stroju sportowego, szczególnie u kobiet. Biustonosze sportowe bardzo ułatwiają ćwiczenia. Standardowy biustonosz podnosi się podczas wykonywania najprostszych ruchów, ramiączka często zsuwają się, a biust wypada. Biustonosz sportowy jest odpowiednio wyprofilowany, a ramiączka są szersze, dzięki czemu lepiej noszą się na ramionach.

Koszulki

Kupując koszulkę na fitness warto zwrócić z jakiego materiału jest wykonana. Ważne jest by przepuszczała ona powietrze, co chroni organizm przed przegrzaniem w trakcie dużego wysiłku fizycznego.Długość rękawa zależy od preferencji ćwiczącego oraz warunków panujących podczas ćwiczeń. Duża liczba osób jeździ na rowerze, czy biega także, gdy jest chłodno. Wówczas koszulka z długim rękawem, czy bluza będzie idealnym rozwiązaniem.

Spodnie i legginsy

Dobry rozwiązaniem są legginsy. Używane są przeważnie przez kobiety – są one wygodne, dopasowane, mają wyższy pas. Do ćwiczeń można wybrać także dresy – dobrze by miały ściągane nogawki i elastyczny pas. Dresy są najczęściej wybierane przez mężczyzn. Długość nogawek również zależy od uprawianego sportu, czy warunków pogodowych, temperatury otoczenia.

Odpowiednie buty

Buty są bardzo ważnym elementem ubioru. Uczęszczając w zajęciach fitness często wykonuje się wiele ćwiczeń w pozycji stojącej. Buty muszą posiadać odpowiedni bieżnik, by nie ślizgać się, a także odpowiednio stabilizować kostkę. Buty muszą być przede wszystkim płaskie i posiadać odpowiednio dobrany rozmiar. Dzięki temu ćwiczenia będą przyjemne, ale i bezpieczny – ryzyko kontuzji będzie ograniczone.

Szeroki wybór odzieży i obuwia sportowego w atrakcyjnych cenach oferuje Galeria w Łomiankach!

Categories:

Tags: