Już postanowione! Po zimowym sezonie wracamy do formy. Ćwiczenia wykonywane w domu są niezwykle praktyczne, gdyż nie zawsze mamy możliwość, czas, czy chęć by się z niego ruszyć. Do ćwiczeń wykonywanych w domu przyda się nam jednak kilka sprzętów, którego niekiedy będą potrzebować oddzielnego pomieszczenia.

Zaplanuj trening

W zależności od tego jaki wynik chcemy uzyskać taki sprzęt będzie nam potrzebny. Można prowadzić trening ogólnorozwojowy, by każda partia ciała rozwijała się równomiernie. Dla osób chcących spalić nadmiar tkanki tłuszczowej najlepszy będzie trening kardio, a dla osób chcących poprawić wydolność – trening interwałowy. Jeśli celem treningu jest zwiększenie gęstości mięśni najlepszy będzie trening siłowy, a na masę mięśniową – trening na masę.

Przykładowy sprzęt i akcesoria do treningu w domu

Paniom poleca się zakup dużej piłki. Służy ona przede wszystkim do rozciągania mięśni grzbietu, wykonywania brzuszków i treningu pilates. Ćwiczenia wykonywane z piłką są bezpieczne. Podczas ćwiczeń z piłką pracują mięśnie brzucha, ud i pośladków.Kolejnym przedmiotem, którego nie może zabraknąć jest skakanka. Pozwoli na szybkie spalenie kalorii, poprawienie wytrzymałości i refleksu.

Do ćwiczeń kardio lub treningu interwałowego można zakupić bieżnię lub rowerek stacjonarny. Obecnie sprzęt taki jest zaprogramowany na różne rodzaje treningów. Warto przemyśleć taki zakup, gdyż często wiele osób bo pierwszej fazie ekscytacji nie korzysta z niego a zajmuje nie mało miejsca.
Do ćwiczeń w domu przyda się także guma, mata do ćwiczeń, hantle.Elastyczna guma stosowana podczas treningu pozwala wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję ciała.Można z jej pomocą wykonywać streching. Dodatkowym plusem jest to, że zajmuje mało miejsca. Hantle pozwolą spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie. Przydatna jest również mata. Dzięki niej nie będziemy ślizgać się po podłodze, można na niej zarówno leżeć, jak i stać.
Ćwiczącym, którym bardzo zależy na spalaniu tkanki tłuszczowej na brzuchu można polecić ławkę rzymską. Na ławce można także wzmocnić mięśnie grzbietu, a także nóg. Zajmuje jednak trochę miejsca, dlatego warto wygospodarować sobie dodatkowe miejsce do ćwiczeń.

Categories:

Tags: