Jazda na motocyklu to czysta przyjemność. Popularność podróżowania na dwóch kółkach rośnie w Polsce z każdym rokiem. Ludzie coraz częściej dostrzegają wartość w jeździe na motocyklu, aby odkrywać piękno globu. Motocykliści mogą wykorzystywać swoje motocykle do celów rekreacyjnych lub jako środek transportu. Zanim wyjedziesz na ulice na swoim stalowym rumaku, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Dotyczy to zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych motocyklistów. Profesjonalne obuwie jest niezbędnym elementem stroju każdego motocyklisty. Dowiedz się więcej o różnych typach butów motocyklowych dostępnych na rynku.

Jaki rodzaj obuwia motocyklowego powinienem wybrać?

Jest wiele ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów motocyklowych. Po pierwsze, dobre są buty motocyklowe, które są dobrze dopasowane do naszych stóp. Ponieważ nasze stopy nie są idealnie symetryczne musimy przed zakupem przymierzyć oba buty. Choć ta zasada może wydawać się banalna, jest kluczowa. Nie trzeba ich rozkręcać, więc można je przymierzyć. Nie ma gwarancji, że buty motocyklowe będą lepiej dopasowane. Nie należy kupować butów, które wywierają nacisk na stopy. Takie buty mogą powodować nagniotki i otarcia, co może sprawić, że długo wyczekiwany wyjazd stanie się koszmarem. Ważne jest, aby przy wyborze butów na motocykl wziąć pod uwagę rodzaj motocykla. Najlepsze będą modele do motocykli wyścigowych z dodatkowymi wzmocnieniami i ochraniaczami. Dla właścicieli motocykli turystycznych dobrym wyborem będą wygodne, dobrze zaprojektowane buty, które łączą w sobie bezpieczeństwo i komfort. Takie buty można nosić na ulicach i nie trzeba ich zdejmować po zejściu z motocykla. Wybrany sprzęt powinieneś dostosować do warunków pogodowych. Latem można wybrać lżejsze, bardziej oddychające modele; natomiast zimą warto zainwestować w wodoodporne buty motocyklowe z membraną.

Szukasz długich czy krótkich butów motocyklowych?

Wysokość cholewki butów motocyklowych to kluczowa cecha. Cholewki niskich butów sięgają tuż nad kostki, natomiast te w wysokich modelach sięgają znacznie wyżej. Niskie buty motocyklowe są lżejsze i bardziej oddychające, co pozwala na większą mobilność. Wysokie buty mają za zadanie chronić nogi i zapobiegać urazom. Nowoczesne materiały sprawiły, że buty motocyklowe z wysokimi cholewkami charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi i oddychalnością. Nie musimy się obawiać, że będą one niewygodne.

Gdzie kupić profesjonalne obuwie motocyklowe?

Obuwie motocyklowe najlepiej kupować tylko w renomowanych sklepach. Najlepiej zakupić takie buty w profesjonalnym sklepie motocyklowym. W ich wyborze możemy znaleźć inne akcesoria do motocykli oraz odzież.

Szukasz obuwia motocyklowego? Zobacz tutaj!

Categories:

Tags: