Sezon motocyklowy zbliża się szybkimi krokami. Ważne jest, aby zadbać o akcesoria i komfort podczas jazdy. Kurtki motocyklowe to obowiązkowy element w zestawie każdego motocyklisty.

Kurtka motocyklowa – jak ją wybrać?

Kurtka motocyklowa powinna być dopasowana do ciała. Kurtka powinna być na tyle luźna, aby umożliwić nam swobodne poruszanie się podczas jazdy, ale także zapewnić maksymalny komfort. Wielu motocyklistów preferuje klasyczne kurtki, ponieważ nie jest ważne jak kurtka wygląda, ale jak bezpiecznie się w niej czują.

Jaki typ kurtki motocyklowej jest najlepszy? Na rynku dostępne są kurtki skórzane i tekstylne. Ten model jest bardzo popularny wśród jeźdźców motocykli sportowych lub cruiserów. Kurtki skórzane mogą być droższe niż te wykonane z tkaniny, trudniej też znaleźć odpowiedni dla siebie model. Jednak tego typu strój zapewnia większą ochronę. Skóra jest bardziej wytrzymała i odporna na przetarcia. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku ewentualnego wywrócenia się jachtu. Kurtki tekstylne zapewniają dużą swobodę i ochronę przed wiatrem. Kurtki te są szczególnie popularne wśród właścicieli motocykli turystycznych.

Kurtki z wbudowanymi ochraniaczami są najlepsze dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Ponieważ ochraniacze nie są poddawane naciskowi, zapewniają większe bezpieczeństwo w przypadku, gdy dojdzie do kolizji. Kurtka ta nie jest polecana do jazdy na motocyklu. Podczas gdy kurtki bez otworów na protektory lub wbudowane ochraniacze są bardziej uniwersalne niż inne, nie zapewniają tego samego poziomu amortyzacji upadku. Jednak ta kurtka jest bardziej uniwersalna. Podczas gdy kurtki z wbudowanymi ochraniaczami mogą wydawać się droższe, należy pamiętać, że koszt kurtki bez ochrony nie obejmuje zakupu i użytkowania akcesoriów ochronnych. Może to sprawić, że oszczędności będą znikome. Warto wydać nieco więcej, jeśli chcemy jeździć na motocyklu w kurtce.

Kurtka lub zbroja motocyklowa Zbroję motocyklową powinieneś kupić, jeśli posiadasz motocykl sportowy. Dzięki temu ochronisz swój kręgosłup i odcinek lędźwiowy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze w każdym sporcie, także w motocyklowym. Dobrej jakości zbroja uchroni Cię przed kosztowną rehabilitacją, a nawet kalectwem. Lepiej zaplanować wcześniej niż później żałować. Tylko wtedy, gdy jesteśmy sprawni fizycznie, możemy cieszyć się motocyklem przez wiele lat.

Sprytnym pomysłem jest zapytanie o radę lokalnych moto klubów, jeśli nie jesteśmy pewni co do wyboru odpowiedniej kurtki na motocykl. Rozpoczęcie tej przygody z jednośladami może być o wiele łatwiejsze, jeśli mamy doświadczenie innych.

Sprawdź ofertę sklepu MotoMio.pl jeśli szukasz kurtki motocyklowej!

Categories:

Tags: