Popularny tenis stołowy to bardzo wciągająca gra. Niemal każdy może spróbować tego sportu, ponieważ aby uprawiać go w sposób rozrywkowy, nie trzeba go wyróżniać specjalnymi umiejętnościami. Oczywiście, aby przenieść grę na wyższy poziom i przynieść więcej frajdy, warto do niej podejść niezachwianie. Jednym z najważniejszych aspektów tej metody jest właściwy dobór sprzętu do gier.

Rakietki do tenisa stołowego

Wszystkie rakietki do tenisa stołowego mają tę samą konstrukcję. Składa się z drewna i okładziny. Całą rakietkę uzupełnia prosta lub wklęsła rączka, a coraz więcej osób przekonuje się, że anatomiczny kształt rakiety jest bardziej oczywisty. W tym aspekcie warto jest postawić na okładziny do tenisa stołowego. Ten ostatni rodzaj chwytu zapewnia najlepsze dopasowanie do dłoni gracza, więc może być najwygodniejszym wyborem. Kupując rakietę zdecydowanie należy zwrócić uwagę na twardość, rodzaj drewna oraz okładzinę. Są to czynniki, które mają duży wpływ na formę gry. Wiele osób w tym kontekście inwestuje w coś takiego jak okładziny do tenisa stołowego dla zawodowców. Jeśli chcesz ulepszyć rodzaj gry obronnej, powinieneś postawić na rakietę o bardziej miękkiej powierzchni. Dzięki temu uzyskasz większą kontrolę nad piłką. Pamiętaj jednak, że używając tej rakiety nie możesz spodziewać się strzałów o dużej sile. Jednak z drugiej strony, gdy interesują Cię głównie gry ofensywne. Im twardsza powierzchnia rakiety, tym lepiej dla Ciebie. Dzięki temu uzyskasz naprawdę mocne uderzenia i szybkie strzały, ale twoja kontrola nad piłką zostanie zmniejszona. Niezbędnym wyposażeniem stołu do ping-ponga jest stół do ping-ponga, ale nie każdy może znaleźć wystarczająco dużo miejsca w domu. Ponadto stół z powodzeniem można wykorzystać na zawody w klubach sportowych, szkołach, a nawet w parkach. Warto jednak kupić rakiety i piłki. Wiele osób chce wiedzieć, który termin jest poprawny, ale obie nazwy odgrywają ważną rolę w obiegu i mogą być używane zamiennie. Dokładną i najczęściej używaną nazwą sportową jest słowo „rakietka”, ale oba te terminy można wyrazić potocznie.

Rodzaje i przeznaczenie okładzin

Główną różnicą jest to, że możesz nadać piłce większą lub mniejszą prędkość i rotację. Jest to wynikiem scharakteryzowania właściwości jej zewnętrznej powierzchni oraz gąbczastego dna. Faktem jest, że okładziny zyskują ogromne zainteresowanie. Ogólnie rzecz biorąc, im większa elastyczność i przyczepność warstwy zewnętrznej, tym większa grubość i miękkość podkładu z gąbki oraz większa prędkość i rotacja nadawane piłce. Podczas przyspieszania gracz ma mniejszą kontrolę nad uderzeniami, więc piłka wydaje się słabsza. W tym aspekcie popularne stają się także gumy do przyklejania. Okładzina różni się również układem warstwy zewnętrznej. Czopki po obu stronach warstwy zewnętrznej mogą być skierowane do wewnątrz lub na zewnątrz wkładki. Od obrony po atak, obejmuje najbardziej i najpopularniejsze grupy podszewki we wszystkich kategoriach. Czopek jest skierowany do wewnątrz i przylega bezpośrednio do podłoża. Ten rodzaj podkładki jest bardzo odpowiedni do rotacji, ale jest też bardzo wrażliwy na rotację przeciwnika.

Krótkie czopy kontra długie czopy

Przedstawiając krótkie czopy wskazuje się, że oś skierowana jest na zewnątrz i staje się coraz krótsza. Zalecane do gier ofensywnych, ofensywnych kontrataków i obrony blisko stołu. Ze względu na swoją strukturę mają niższą przyczepność w porównaniu do gładkich powłok. Pozwala to na lepszą kontrolę rotacji przeciwnika, ale nie pozwala na zastosowanie własnego obrotu tak łatwo, jak gładka podszewka. Wskazując na długie czopy zaznacza się, że w kontakcie z piłką czubek jest skierowany na zewnątrz, jest dłuższy, węższy i zdeformowany. Chociaż powierzchnia kontaktu z piłką jest zmniejszona, nadal ułatwia to jej kręcenie.

Categories:

Tags: