Rakietki montowane fabrycznie są zwykle tańsze, ale ze względu na użycie mocnego kleju, w większości przypadków trudno będzie w przyszłości wyjąć i wymienić okleinę.

Jaką deskę do rakietki wybrać?

Najlepsza deska to taka, która odpowiada Twoim osobistym umiejętnościom i odczuciom podczas gry. Każdy gracz poczuje tę samą wibrację deski w inny sposób dotykającą piłki. Powszechnie wiadomo, że deski do tenisa stołowego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy ludzie lubią twarde i szybkie deski, podczas gdy inni są bardziej miękcy i elastyczni. Zanim wybierzesz odpowiednią planszę, spróbuj porównać swój styl gry z jedną z poniższych strategii w nakierowaniu na okładziny do tenisa stołowego.

Rodzaje desek oraz ich ceny

Opisanie występujących kombinacji rodzajów drewna w deskach do tenisa stołowego mogłoby być wykonalne, ale z pewnością byłoby to wyzwanie. Do produkcji desek wykorzystywane są różne rodzaje drewna, które różnią się głównie twardością, sztywnością i wagą. Warto o tym pamiętać stawiając na sprawdzone okładziny do tenisa stołowego dla zawodowców. Generalnie na deski stosuje się kilka rodzajów drewna, które są podzielone na warstwy o różnej grubości, chociaż istnieje również jeden rodzaj drewna. W skrócie można powiedzieć, że miękkość drewna poprawia kontrolę, a twardość drewna poprawia wytrzymałość i sztywność deski. W tym aspekcie wiele osób decyduje się także na gumy do przyklejania. Jednak nie wszyscy producenci podają nazwę drewna użytego do wykonania desek, ponieważ starają się chronić swoje projekty przed kopiowaniem. Jednak dla mniej zaawansowanych graczy, tempo i parametry kontroli oraz waga powinny być ważniejsze niż konstrukcja planszy.

Deska dla początkującego gracza

Charakteryzują się małą mocą i szybkością, ale dobrym wyczuciem i kontrolą. To czyni je idealnymi do nauki technik i pozwala na duży margines błędu. Warto pamiętać, że zbyt szybki sprzęt z usterkami technicznymi zazwyczaj skutkuje brakiem panowania nad piłką na stole, pozbawiając tym samym zabawę. Wiele tych osób stawia na sprawdzone okładziny. Rakietki klejone fabrycznie to głównie rakiety amatorskie, przeznaczone do gier casualowych lub jako pierwsza rakietka do nauki techniki. Ze względu na postęp technologiczny niektóre firmy dostarczyły również bardziej zaawansowane rakiety do profesjonalnych gier.

Deska dla zaawansowanego gracza

Rakietka wszechstronna charakteryzuje się średnią prędkością i dobrą kontrolą. Zaleca się im naukę bardziej zaawansowanych technologicznie gier ofensywnych oraz graczom, którzy lubią korzystać z różnorodnych gier wykorzystujących elementy ofensywne i pasywne. Rakietka ofensywna, odpowiednia dla profesjonalnych graczy, którzy używają w grze szybkich rotacji. Ze względu na dużą szybkość i charakterystykę dynamiczną, a także wykorzystanie najnowszej technologii, są one polecane wyłącznie graczom biegle posługującym się technologią i posiadającym wieloletnie doświadczenie w regularnych grach. Ofensywna rakieta może składać się z drewnianej deski i gładkiej wyściółki z wbudowanym efektem świeżego kleju lub krótkich przegubów.

Okładziny i ich rodzaje

Zarówno deska do tenisa stołowego, jak i okładzina są stosunkowo kruche i aby móc w pełni cieszyć się ich użytkowaniem na stole do gry, muszą być odpowiednio utrzymane, a zwłaszcza klejone. Chociaż wydaje się, że popularny klej do drewna lub uniwersalny kauczuk butadienowy może dobrze wykonać to zadanie, zawodnicy i trenerzy zdecydowanie odradzają przeprowadzanie takich eksperymentów. Na rynku dostępne są różne kleje specjalnie przygotowane do lakierowania, które są tanie i nie tylko mogą bezpiecznie i skutecznie skleić rakietę, ale również nie uszkodzą żadnych elementów.

Categories:

Tags: