Pompki postrzegane są jako typowo męskie ćwiczenie, kształtujące przede wszystkim mięśnie rąk. Poprawne wykonanie pompki wcale nie jest łatwe i wymaga siły oraz wytrzymałości. Jednak ten element coraz chętniej wprowadzają do swojego treningu także panie, niekiedy lekko go modyfikując.

Sposobem na urozmaicenie dobrze znanego ćwiczenia jest wykonywanie go z wykorzystaniem specjalnych przyrządów do pompek. Dzięki nim nawet trening w domu stanie się bardziej profesjonalny i pozwoli lepiej angażować różne grupy mięśni. Początkujący mogą zacząć od kilku powtórzeń, bardziej zaawansowani mogą zaplanować serie ćwiczeń po około dziesięć powtórzeń każda.

 

Jak wykorzystać przyrządy do pompek

Przyrządy do pompek mocuje się na podłożu i wykonuje ćwiczenie opierając na nich dłonie. Dzięki temu zyskujemy większą stabilność, a ruch ramion staje się większy. Można dowolnie zmieniać rozstaw przyrządów, dzięki czemu ćwiczenie łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, ale także modyfikować sposób treningu i stopień jego trudności. Zwykle uchwyty mocuje się równolegle do tułowia i przy takim ułożeniu wykonuje pompki. Niektóre modele uchwytów charakteryzują się obrotowością, w związku z czym możliwa jest zmiana ich ustawienia podczas wykonywania pompek. Jest to jednak propozycja dla bardziej zaawansowanych trenujących, bowiem nie daje już takiej stabilności jak statyczne uchwyty, a w związku z tym wzrasta także ryzyko kontuzji.

W porównaniu z pompkami wykonywanymi bez użycia przyrządu, wykorzystanie uchwytów pozwala na większą aktywizację pomocniczych grup mięśniowych. Istotne dla efektywności ćwiczenia jest także fakt, że mięśnie dłużej pozostają w stanie napięcia, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego treningu bez uchwytów.

 

Przyrząd do pompek Stampbar

Firma Spokey oferuje trenującym przyrządy do pompek, dzięki którym możliwe jest zwiększenie efektywności treningu. Uczynienie ćwiczeń pełniejszymi i bardziej angażującymi mięśnie to największe zalety uchwytów. Dzięki nim możemy sprawić, że trenin w domu stanie się bardziej profesjonalny. Pompki wykonywane w ten sposób wzmacniają mięśnie ramion, grzbietu oraz barki, czyniąc ćwiczenia bardziej kompleksowymi.

Przyrząd do pompek Stampbar posiada stabilną podstawę o średnicy 17,6 cm. Dodatkową pewność dają antypoślizgowe szerokie uchwyty, dzięki którym zmniejsza się ryzyko kontuzji i wypadków. Przyrząd wykonany jest z wytrzymałego materiału ABS, który nie pochłania wilgoci.

 

 

Categories:

Tags: