Wizyta w profesjonalnej siłowni powinna dawać ćwiczącym możliwość bezpiecznego, urozmaiconego i przede wszystkim efektywnego treningu. Aby spełnić te oczekiwania niezbędny jest wysokiej jakości sprzęt o stabilnej konstrukcji i dużych możliwościach dostosowania ćwiczeń do indywidualnych preferencji i stopnia zaawansowania trenującego. Niezbędne jest zatem zróżnicowanie dostępnych urządzeń – wśród nich powinny znaleźć się z pewnością trzy rodzaje sprzętów:

Sprzęt cardio – w ten sposób określa się urządzenia, dzięki którym trenujący mogą przeprowadzić efektywną rozgrzewkę lub po prostu spalić tłuszcz. Chętnie korzystają z niego zatem profesjonaliści, który przechodzą następnie do bardziej zaawansowanych i rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń, jak również osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Do sprzętu cardio zalicza się bieżnie, rowerki treningowe, orbitreki, steppery. Profesjonalna siłownia powinna dawać możliwość skorzystania z kilku opcji, by urozmaicić trening.

 

Hantle – mimo szerokiej oferty maszyn treningowych, hantle są w dalszym ciągu bardzo popularne i często wybierane przez klientów. Profesjonalna siłownia powinna dysponować różnymi rozmiarami i ciężkościami hantelków, by umożliwić trening osobom o różnych stopniach zaawansowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo i poprawność wykonywanych ćwiczeń, trenujący powinni mieć możliwość konsultacji z doświadczonym trenerem w celu poznania techniki wykonywania powtórzeń.

 

Maszyny izotoniczne – co najmniej kilka tego rodzaju urządzeń powinno znaleźć się w siłowni. Pozwalają one na trening różnych grup mięśni, w związku z czym ich wybór jest bardzo duży. Korzystanie z tego rodzaju sprzętu nie sprawi problemu nawet początkującym, bowiem jego budowa wymusza określony tor ruchu. Ponadto standardem jest regulacja pozwalająca na modyfikację wykonywanego ćwiczenia oraz kontrolę obciążenia. Do najpopularniejszych maszyn izotonicznych można zaliczyć maszyny do wiosłowania, przyrząd do rozpiętek, maszyny do ćwiczeń nóg – wyprostu i uginania, sprzęt do wyciskania ciężaru na klatkę piersiową, maszyny do kształtowania tricepsów.

Szeroki wybór dostępnych w siłowni urządzeń gwarantuje właścicielom powodzenie i zadowolenie klientów. Podczas treningów ważne jest urozmaicanie wykonywanych ćwiczeń oraz działanie na różne grupy mięśni, by harmonijnie kształtować sylwetkę.

Categories:

Tags: