Ławki do ćwiczeń spotykamy w siłowniach bardzo często – należą do najpopularniejszego wyposażenie tego typu miejsc. Osoby regularnie trenujące w domu i decydujące się na stworzenie własnej sali do ćwiczeń również chętnie korzystają z ławek – dzięki nim zyskują możliwość wiernego odtwarzania ruchów wykonywanych podczas profesjonalnych treningów z instruktorem. Stabilny sprzęt daje także poczucie bezpieczeństwa i zapewnia optymalny efekt.

Różne rodzaje ławek

Przed zakupem ławki ważne jest określenie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na jej zakup. Przemyślenia wymaga również jej wpasowanie w przestrzeń przewidzianą na domową siłownie. Kolejne – najważniejsze kryterium – wiąże się z oczekiwaniami ćwiczącego, między innymi na treningu jakich części ciała najbardziej mu zależy i czy potrzebuje urządzenia bardziej uniwersalnego i wielofunkcyjnego.

 

Przykładem ławki skośnej będzie model Fun Bench firmy LAUBR. Jest to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają ćwiczącemu stabilność i poczucie bezpieczeństwa podczas treningu. Znakomicie sprawdza się jako wyposażenie domowej siłowni, można wykorzystać go do codziennych treningów kształtujących mięśnie – w szczególności brzucha i grzbietu. Dodatkową zaletą modelu Fun Bench jest możliwość regulacji kąta nachylenia ławki, dzięki czemu ćwiczenia będą miały różny stopień trudności.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wymiary, które w tym wypadku wynoszą125 x 32 x 58 cm, by jak najlepiej wkomponować sprzęt w przestrzeń. Maksymalne obciążenie, czyli waga ćwiczącego, to w przypadku tego modelu 120 kg.

 

Ławka wyglądająca jak rodzaj krzesła o wysokim oparciu to model Ab Rocket firmy LAUBER. Pozwala ona na bardzo efektywne wykonywanie tzw. brzuszków, eliminując jednocześnie dolegliwości związane z napięciem szyi, karku czy pleców. Trenującym skarżącym się na duże obciążenie kręgosłupa podczas ćwiczeń na pewno spodoba się to urządzenie. Ławka umożliwia trzystopniową regulację intensywności treningu dzięki wykorzystaniu sprężyn o różnej rozciągliwości. Wyścielane elementy dotykające bezpośrednio bioder i kręgosłupa oraz cicha praca gwarantują komfort podczas korzystania z urządzenia.

 

Przykładem ławki pod sztangę jest Power Bench firmy LAUBER. Pozwala na rzeźbienie mięśni górnych partii ciała, ale jest to również sprzęt wielofunkcyjny dzięki któremu kształtować można także mięśnie brzucha czy nóg. Wielopoziomowa regulacja nachylenia oparcia umożliwia dostosowanie stopnia trudności ćwiczeń do możliwości trenującego.

Ławka pomimo swojej solidnej konstrukcji i większych rozmiarów znakomicie sprawdza się w domowych siłowniach – po treningu można ją bez problemu złożyć i przechowywać w pionie, oszczędzając miejsce.

 

Categories:

Tags: